ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8939013
*
nr 893 9013
Spegel
höjd: 94
Kondition: skadad
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:58:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 16:50:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 893 9013
Spegel
höjd: 94
Kondition: skadad
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 16:50:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45